"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bir Tutam Sızı..

Derin Bir Nefes Alıp Dayanacak Sıcak Bir Güç Arıyordu Gözlerim , Sırtımı Yasladığım Duvarın Soğukluğuyla İrkildim. İrkilen Bedenim Bu Kez Gözlerini Göğe Dikmişti , Güneşin Sıcaklığına Teslim Olmak İstiyordu , Güneş Kendini Bulutların Arkasına Saklamıştı .. Bulutlar Onu Benden Koruyor Gibiydi , Yüzüme Tükürürcesine Düşürüyorlardı Gökten Su Tanelerini..

Derinlerden Gelen Bir Fısıltı Duyuyordum , Kaç Kurtar Kendini .. Zihnimde Bu Cümle Dört Dönerken Bütün Şehir Sanki Üzerime Yıkılıyordu .. Sırtımı Yasladığım Duvardan Ayrılıp Ayaklarıma İzin Verdim..Yürüdükçe Benliğim Bilinmeze İlerliyordu .. Yavaş Adımlarıma Eşlik Eden Yol Arkadaşım Hala Aynı Şeyi Söylüyordu , Kaç Kurtar Kendini … Neyden Kaçmam Gerekiyordu ? Bu Fısıltı Kime Aitti ?

Poyraz Yeli Belimi Kavrayıp Saçlarımla Dans Etmeye Başlamıştı .. Ona İzin Verdim .. Adımlarımı Durdurup Kollarımı Açtım , Kendi Etrafımda Dönüyordum .. Rüzgarın Beni Savurduğu Yerde Durduracaktım Dönmeyi .. Ahh Bu Koku !? Yelin Getirdiği Bu Koku Çok Tanıdıktı , Bir Ten’e Aitti Ama Bana Değil .. Gitgide Rüzgarın Zihnimi Sarhoş Ettiğini Hissediyordum .. Nabzım Hızlanırken Damarlarımda Gezinen Kan Akışının İzlediği Bütün Yolları Ezberliyordum ..

Durdum ..

Poyraz Bedenimi Terkediyordu .. Beni Getirdiği Yer Uçurumun Kenarıydı .. Uçurum Çok Yüksek, Aşağısı Deniz , Fısıltı Hala Ensemde.. Denizden Gelen Bir Çığlık .. Ses Çok Tanıdık .. Boğuluyordu.. Yardım Edemiyordum..

O Ses İçimdeki Çocuğun Sesiydi .. Hayallerimden Denize Haykırarak Arınmıştım .. Bu Oydu .. O Çığlık Hayallerimin Çığlığıydı .. Beni Çağırıyor Muydu Yoksa Yardım Mı Bekliyordu ? Fısıltı Ensemden ‘ Kaç Kurtar Kendini ‘ Dedikçe Kaçış’ı Sorguluyordum .. Dibi Görünmeyen Suya Kavuşmak Mıydı , Yoksa O Sudan Hayallerimi Kurtarmak Mı ?

Bir Okyanusun Derinliği Kadar Derindi Soru … Gökten Düşen Her Bir Su Tanesi Biraz Daha Derinleştiriyor Denizi Ve Soruyu …

Yağmur Taneleri Tenime Değdikçe Kavuruyordu Bedenimi ..

Poyraz’ın Beni Getirdiği Yer Burasıydı , Peki Ya Ayaklarım Nereye Götürecekti ? .. O’da Buraya Bu Çıkmaza Getirip Bırakacak Mıydı ?

Uçurumun En Ucuna Oturmuş Aşağı Öylece Bakıyordum .. Yağmur Şiddetini Arttırdıkça Çığlıkta Gitgide Artıyordu..

Sandal .. Deniz’de Bir Sandal , Sandal’da Bir İnsan .. Rotasını Kaybetmiş Olmalıydı … Ayağa Kalkıp Var Gücümle Bağırdım ” Heyy , Ordaki ” Duymuş Muydu Beni ? .. ” Heyyy Beni Duyuyor Musun !? ” Duymuş Olmalıydı Ki Sandalın Küreğini Göğe Kaldırdı .. Konuşmuyor Muydu Sesi Ben Mi Duyamıyordum ? Zihnimde Dört Dönen Fısıltı Ve Kulaklarımı Sağır Eden Bir Çığlık …

Aşağıda Hayallerim , Aşağıda Sandal .. Dönüp Gitmeli Miydim ? Kalıp İzlemeli Mi ?

Yağmur , Çamur , Uçurum ,Okyanus, Fısıltı , Çığlık , Sandal .. Eser Miydi Bir Poyraz Daha ? Düşürür Müydü Beni Burdan , Yoksa Götürür Müydü Başka Bir Yere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir