"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dondurmalı Kağıt Helva ..

Kulaklıkta Different Color Son Ses Çalıyorken Kendimi Bir Lunaparkta Buldum ..

Onlarca Çocuk , Bolca Kahkaha Ve Adrenalin Çığlıkları 🙂

Güneş Tam Tepede Bütün Lunaparka Gülümsüyordu , Işınları İnsanların Vücuduyla Adeta Dans Ediyordu ..

Ayakkabılarımı Çıkartıp Elime Aldım , Çimlerin Üzerinde Yürüyordum , Bu Çok İyi Hissettiriyordu .. Yemyeşil Çimlere Attım Kendimi , Gökyüzündeki Kuşları İzliyordum.

Sahi Özgür Müydü Kuşlar ? Yoksa Tutsak Mıydı Gökyüzüne ??

Kuş Cıvıltıları , Çimen , Güneş , Yemyeşil Ağaçlar , Çocuk Sesleri Hepsinin Bir Bütünü O Kadar Huzur Dolu Bir Atmosfer Yaratıyor Ki ..

İnsan Huzurun Ve Mutluluğun Bu Kadar Kolay Olduğunu Neden Göremiyor ?

İşte Tam Böyle Düşünürken Bir Sesle Uzandığım Yerden Kalktım “ Helvaaa , Dondurrmaa “ “ Dondurmaaa , Helvaaa “ “ Kağıt Helvaaa “ Ayakkabılarımı Giyip Tontiş Amcaya Doğru İlerledim ; ‘Buyur Kızım Hangisinden Vereyim ? ‘ O Kadar Zor Bir Soruydu Ki , Kağıt Helvayı Mı Alsam Yoksa Dondurmayı Mı Diye Düşünürken Amca Çoktan İkisini Birleştirip Vermişti Bana . Aslında Bu Kadar Basitti Çözüm , Kararsız Mısın ? İkisini de Dene ..

Ve Ben Dondurmalı Kağıt Helvayla İlk Bu Şekil de Tanıştım (: .

O Günden Sonra Ne Zaman Dondurmalı Kağıt Helva Alsam Muhakkak Ki Bir Tane Fazla Alır Gördüğüm İlk Çocuğa Uzatırım , Kısa Bir Süre Gözlerinde Gizlenmiş Duygulara Bakar Birkaç Dakika da Oturur İzlerim .. Bir Çocuğun Gözlerinde Keşfe Çıktığım Zaman , Gördüğüm Parıltı , Masumiyet , Korkuya Çalan Heyecan O Kadar Çok Dünyanın Gerçeklerini Barındırıyor Ki ; Mücadelesi Yeni Başlamıştı Ve Ben Yarılamıştım. Bu Bana Tekrar Tekrar Sorgulatıyordu Hayatı .. Doğmak , Büyümek , Ölmek … Yaşamak Neresindeydi Bu Üçlünün ? Yumoş Eller de Miydi ? Yoksa Kalem Tutan Eller de Mi ? ‘Topraktan Geldik Toprağa Gideceğiz’ Sözünü Anımsatan Harita Misali Eller de Miydi ? Yaşamak Hangisinde Gizliydi ?

Hislerimi Ne Zaman Satırlara Döksem Yine Hafif Şekerli Koku Kaplıyor Her Bir Yanımı ..Tadı Hâla İçimi Çocukça Kaplayan Sevinç , Unutamadığım Bir Mutluluk..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir