"Enter"a basıp içeriğe geçin

Narımsı Tercih ..

Bir Bütün Olarak Siz Varsınızdır , Ve Doğal Olarak Binlerce Sorunlarınız. Tezgahta Bekleyen Nar Gibisinizdir , Birisi Gelsin Ve Siz Çürümeden Sizi Keşfetsin Tane Tane ..

Yıllardır Bilinen Bilmece Gibi ‘ Pazardan Aldım Bir Tane Eve Geldim Bin Tane ‘ , Siz’de Yeryüzünde Denk Geleceğiniz Bir Kişiyi Hayatınıza Aldığınızda Bin Farklı Halini Göreceksiniz ..

Yıllar Yılı İçiniz de Biriktirdiğiniz Kendinize Bile İtiraf Etmekten Çekindiğiniz O Hisleri , Düşünceleri Sakladığınız Belleğinizden , Her Bir Kesikle Yavaş Yavaş O İnsana Dökersiniz .. İçinizi Zamanla Ona Dağıtırsınız Çünkü Yıllarca Teker Teker Biriktirmişsinizdir , Artık Hamlaşmış Ve Dökülmeye İhtiyaç Duyuyorsunuzdur .

Ya Döküleceksinizdir , Ya da Çürüyecek ..

Dökülmek ; Çoğunlukla Rahatlatsa da Bazen Dökülenleri Toplamak Zorunda Bırakır İnsanı , Ama Zaten İhtiyacımız Olan Yeniden Toparlanmak İçin Dökülmektir .. Tıpkı Bir Sonra Ki Bahar Yeniden Yeşermek İçin Ağacı Terk Eden Solmuş Ve Kurumuş Yapraklar Gibi ..

Çürümek ; Her Ne Kadar Karanlık Bir Sonmuş Gibi Görünse de Aslında Bunun da Güzel Bir Yanı Vardır , Tohum Vermek . Çürümeye Zorunda Bırakılmak Değil de Çürümeyi Tercih Etmenin Olumlu Tarafları Vardır .. Tercih Ettiğiniz Zaman Tohumları İstediğiniz Zaman Tekrar Toprağa Kavuşturup Büyütebilirsiniz ..

Aslında Olumsuz Ve Olumlu Olan Her Şey Bizim Zihnimizdir .. Mesela Sıfır’ı Ele Aldığımız’da Sıfır Bir Çoğumuz İçin Hiç Bir Çoğumuz İçin En İyi Başlangıç Noktasıdır .. Baktığımızda da Dökülmek Ve Çürümek Arasında Ki Farkın Sadece Farklı Yol Olduğunu Ama Aynı Sonuca Gittiğini Görebiliriz ..

Bir Sonraki Bahar’a Tekrar Yeşermek Ve Bir Sonra Ki Bahar’a Tohum Olarak Girmek ..

Tekrar Yeşermek ; Solmuş Ve Kurumuş Yapraklardan Arınıp , Gövdeyi Bütün Kışa Sergilemek , Soğuklarla , Fırtınalarla Tanıştırmak .. Savrulan Gövdeyi Ayakta Tutmak , Ve Bir Sonraki Bahar’a Taptaze Gelişmiş Gövdeyle Girmek..

Tohum Olmak ; Baharın Gelmesini Kapalı Bir Yer’de Beklemek , Karşılaşacağı Olaylarla Tanışmamış , Toprakla Kavuştuğunda Suya Ve Güneşe İhtiyaç Duymak , Büyüyüp Yeşerdiğinde Çok Narin Ve Her Bir Etkene Dayanıksız ..

Kendimizi Keşfetmeyip Her Seferinde Başka Desteklere İhtiyaç Duymak Mı ? Yoksa Tüm Fırtınalara Göğüs Gerip Her Sene Biraz Daha Güçlenmek Mi ?

Yeryüzünde Keşfettiğiniz Her İnsana Nar Olmak Mı ? Olmamak Mı ?

Kendi Narınızı Oluşturmak Mı ? Her Sene Nar Toplamak Mı ?

Bahçeniz Kendinizsiniz , Bahçenin En Güzel Bölümlerini Tercihleriniz Oluşturacak ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir